Kontakt w razie jakichkolwiek pytań związanych z powyższymi sprawami

FACEBOOK

Jeżeli potrzebujesz pomocy dotyczącej spraw związanych z licencją lub badaniami, skontaktuj się z nami za pośrednictwem Facebooka, lub w nagłych przypadkach telefonicznie - 791547691.

Procedura uzyskania licencji zawodniczej "B"

Czym jest licencja sportowa i do czego uprawnia?

Osoby, które chcą zostać sklasyfikowane w klasyfikacji generalnej sezonu, oraz stać się pełnoprawnymi Zawodnikami zobowiązane są do posiadania ważnej licencji sportowej PZM oraz książeczki zdrowia sportowca.

Amatorzy, startujący w klasie Hobby uprawnieni są do odebrania nagród po wyścigu, lecz nie zostaną sklasyfikowani w klasyfikacji generalnej sezonu, co znaczy, że nie będą zdobywcami Pucharu Polski w swojej klasie. Amator przed każdą rundą zobowiązany jest do opłaty 25 zł za obowiązkowe ubezpieczenie NNW. Zawodnicy ubezpieczenie mają w ramach licencji sportowej.

 

Jaką wiedzę należy posiąść, zanim przystąpi się do egzaminu na licencję?

Kandydat, starający się o licencję „B” musi znać najważniejsze przepisy, zawarte w dokumencie "Zasady Rozgrywek" dyscypliny, która dotyczy kandydata oraz "Regulamin Sportu Motocyklowego - Zasady Ogólne 2024". Odnośnik do wszystkich dokumentów formalnych: Wyścigi motocyklowe | Polski Związek Motorowy (pzm.pl)

Podczas przygotowywania się do egzaminu, należy w szczególności zwrócić uwagę na zasady zachowania się na paddocku oraz torze, znać wszystkie flagi sygnałowe, znać procedurę startową, oraz znać zasady przygotowania motocykla do wyścigu.

 

W jaki sposób uzyskać licencję sportową, uprawniającą do startów w kategorii „Sport Motocyklowy”?

Osoba będąca Kandydatem na Zawodnika i przystępująca do egzaminu musi:

  • Posiadać książeczkę zdrowia, podbitą przez lekarza specjalistę medycyny sportowej lub lekarza posiadającego certyfikat PTMS pozwalających na uprawianie sportów motorowych w swojej dyscyplinie (np. wyścigi motocyklowe lub enduro) . Badania, które należy zrobić przed wizytą u lekarza specjalisty (badania te będą do wglądu lekarza): badanie krwi, badanie ogólne moczu oraz EKG.
  • Uzupełnić formularz zgłoszeniowy, wraz z informacją o braku przeciwskazań do uprawiania sportu motocyklowego (do pobrania na stronie) https://pzm.pl/pliki/zg/motocykle/dokumenty/1_zgloszenie_na_egzamin_--_motocykle.pdf
  • Być zrzeszonym w Klubie Sportowym, posiadającym aktualną licencję PZM Sportów Motocyklowych.
  • Po zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym Kandydat na Zawodnika otrzyma zaświadczenie o zdanym egzaminie. Kandydat na Zawodnika wnioskuje o licencję za pośrednictwem portalu INSIDE PZM.

Egzamin teoretyczny zdawany jest w formie pisemnej przed wyścigiem.
Egzamin praktyczny jest wyścigiem. Ukończenie wyścigu jest równoznaczne ze zdaniem egzaminu.

Rejestracja i zawnioskowanie o wydanie nowej licencji:

https://insidepzm.pl/

Procedura uzyskania licencji opisana jest tutaj:
https://wsparcie.insidepzm.pl/

Koszty licencji sportowej:
- ubezpieczenie (płatne raz w roku): od 120 zł zgodnie z Komunikatem ZG PZM z dnia 20.12.2023 dot. Ubezpieczeń na rok 2024 -LINK-
- egzamin na licencję (płatne jednorazowo): 50 zł
- łączny koszt badań lekarskich: około 350 zł

Pozostałe dokumenty PZM i aktualne zasady dotyczące licencji zawodniczych

SPRAWDŹ

Pod powyższym linkiem, znajdziesz między innymi zasady przedłużania i wydawania licencji w sporcie motocyklowym, oraz zgłoszenie na egzamin na licencję.

Jeżeli zamierzasz przedłużyć licencję zawodniczą, musisz posiadać aktualne badania lekarskie (badanie krwi, ogólne moczu, EKG i wizytę w specjalistycznej przychodni sportowej) oraz opłacić ustaloną przez PZM składkę na konto Polskiego Związku Motorowego. Zaloguj się na swoim koncie w portalu INSIDE PZM i dokonaj niezbędnych czynności.

Przedłużenie licencji zawodniczej

INSIDE PZM

INSIDE PZM

Jeżeli jesteś członkiem innego klubu, lecz zdecydowałeś się przejść do KKS Polonia Wrocław, niniejszy dokument należy: uzupełnić o wskazane dane, uzyskać zgodę obu klubów na transfer i wysłać w oryginale do Polskiego Związku Motorowego.

Zgłoszenie zmiany przynależności klubowej

POBIERZ

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne dokumenty
dotyczące Klubu oraz PZM

STREFA ZAWODNIKA

PROFIL

GRUPA

Telefon: +48 791547691
Mail: kkspoloniawroclaw@szkolaenduro.pl
KKS Polonia Wrocław, Sekcja Motorowa
Numer konta: 
04 1090 2402 0000 0001 5335 4225

Telefon: +48 791547691
kontakt@trackacademy.pl
kkspoloniawroclaw@szkolaenduro.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone ©

Wspierają nas