Nasi partnerzy

Wszelkie prawa zastrzeżone ©

Odpowiadamy na Twoje pytania

Jak powinienem być ubrany?

Wymagamy kasku z homologacją drogową, butów motocyklowych i spodni z ochraniaczami. Kombinezon nie musi być skórzany, jednak musisz posiadać protektor na kręgosłup (zintegrowany z kurtką lub tzw. żółw). Jeżeli oczekujesz szkolenia z zakresu "dla aspirującyh" lub "dla zawodników", wówczas powinieneś mieć slidery na kolanach.

Czy motocykl powinien być ubezpieczony? 

Motocykl nie musi być ubezpieczony, jednak rekomendujemy zakup ubezpieczenia OC w życiu prywatnym oraz NNW, obejmującego zdarzenia na torze. Organizator posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, jednakże nie wypłacimy odszkodowania, jeżeli Ty zawinisz w zdarzeniu lub zdarzenie wystąpi z przyczyn losowych, niezależnych od organizatora. Podczas zgłaszania szkody należy poinformować ubezpieczyciela, że szkoda powstała podczas szkolenia motocyklowego, a nie własnych treningów lub wyścigów.

Jak będzie wyglądał dzień z Akademią Sportowej Jazdy i ile razy wjadę na tor? 

Na tor wjedziesz od 6 do 8 razy w ciągu całego dnia. Sesje szkoleniowe trwać będą od 15 do 20 minut. W tym czasie instruktorzy będą nagrywać Cię za pomocą nowoczesnych kamer GoPro. W czasie pomiędzy sesjami omawiać będziecie Twoją jazdę, z naciskiem na elementy z danego zakresu. Zaplanowane mamy dla Ciebie również dwa grupowe wykłady i obejście nitki toru ze szczegółowym omówieniem poszczególnych sekcji. Nagranie z jazdy otrzymasz do 3 tygodni po szkoleniu.

Czy mogę uczestniczyć w dowolnym szkoleniu niezależnie od posiadanych umiejętności?

Tak, możesz zapisać się na dowolne szkolenie niezależnie od aktualnie posiadanych umiejętności. Instruktor dobierze poziom ćwiczenia do Twoich umiejętności. 

Prosimy, abyś przed szkoleniem lub track day-em zakleił szklane elementy, takie jak lampa i kierunkowskazy taśmą (polecamy taśmę "duct tape, ponieważ nie zostawia kleju). Szkło lub plastik, podczas wywrotki, może rozsypać się na tor i stworzyć zagrożenie dla innych uczestników wydarzenia. Należy również zdjąć z motocykla wszelkie zbędne drogowe gadżety, na przykład sakwy i dodatkowe uchwyty na bagaże. Jeżeli jeździsz na pit bike to bezwzględnie załóż zlewki na paliwo, olej oraz płyn chłodniczy.

Maksymalna, dopuszczalna głośność wydechu na poszczególnych torach:

  • Tor Poznań - 98 dB mierzone w połowie zakresu obr./max
  • WallraV Race Center - 100 dB mierzone w połowie zakresu obr./max
  • Tor Łódź - 98 dB mierzone w 3/4 zakresu obr./max
  • Kartodrom Radom - 96 dB mierzone w połowie zakresu obr./max
  • Tor Krzywa - brak ograniczeń
  • Autodrom Słomczyn - brak ograniczeń

Będę pierwszy raz na torze, co powinienem wiedzieć?

Przede wszystkim powinieneś przygotować swój motocykl do jazdy torowej, tak aby spełniał wymagania obiektu dotyczące głośności wydechu. Jeżeli jednak masz w miarę nowy motocykl, a Twój wydech posiada homologację europejską, to najprawdopodobniej nie masz o co się martwić. Po przyjeździe na miejsce, zgłoś się do nas, aby potwierdzić obecność i przydział do grupy.

Chcę zapisać się po raz pierwszy, co muszę zrobić?

Należy uzupełnić formularz zapisowy. Jeżeli interesuje Cię Akademia Sportowej Jazdy, wybierz "Track Academy". Opcja "Tanie Torowanie" zarezerwowana jest dla osób chcących zapisać się na track day, czyli jazdy bez pełnej opieki instruktorskiej. Track day jest to trening motocyklowy bez kompleksowego szkolenia praktycznego. Po wysłaniu zgłoszenia, w ciągu 2 dni wyślemy Ci wiadomość pod wskazany adres mailowy z danymi do wpłaty. Wpłaty należy dokonać od 1 do 7 dni od otrzymania maila. Informacja o terminie płatności znajdować będzie się w mailu. Jeżeli jednak potrzebujesz więcej czasu na wpłatę, daj nam znać. Pamiętaj jednak, że wyłącznie wpłata gwarantuje rezerwację miejsca. Bezwzględnie zapoznaj się z poniższym tekstem, oraz z podstawami bezpieczeństwa na torze.

Na pozostałe, formalne pytania, odpowiedzi znajdziesz w regulaminie  oraz w mailu, który otrzymasz do dwóch dni przed wydarzeniem. Jeżeli masz dodatkowe pytania to zadzwoń lub napisz, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Jak będzie wyglądał track day i ile razy wjadę na tor? 

Na tor wjedziesz od 7 do 9 razy w ciągu całego dnia. Sesje trwać będą od 15 do 20 minut. Przed jazdą omówimy z Tobą kwestie bezpieczeństwa na torze i pokrótce przedstawimy znaczenia podstawowych flag. Otrzymasz również wykład z podstaw sportowej jazdy oraz instruktor oprowadzi Cię po prawidłowej nitce toru w pierwszej sesji. Z cateringu możesz korzystać w trakcie całego dnia beż żadnych ograniczeń.

Chcesz być na bieżąco? Zostaw e-mail
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Jak przygotować siebie i motocykl przed szkoleniem lub track day'em?

Tak, nasi instruktorzy posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia, stosowne do prowadzonych zajęć. Przynajmniej jeden z instruktorów prowadzących zajęcia w danym dniu i grupie posiada instruktora sportów motorowych i/lub instruktora techniki jazdy.

Czy, i jakie uprawnienia posiadają instruktorzy prowadzący zajęcia podczas Akademii Sportowej Jazdy?

Jest to dokument wydawany uczestnikowi, który poprawnie uzupełnił test wiedzy z bezpieczeństwa na torze oraz uczestniczył w przynajmniej dwóch wydarzeniach zorganizowanych przez nas. Licencja uczestnika TrackAcademy zwolni Cię z testów przeprowadzanych w formie elektronicznej przed każdym wydarzeniem oraz uprawniać Cię będzie do dodatkowych profitów i akcji promocyjnych dla posiadaczy wspomnianej licencji.

Co to jest licencja uczestnika TrackAcademy i do czego mnie uprawnia?