Procedurę uzyskania licencji, krok po kroku opisaliśmy w "Strefie Zawodnika" naszego Klubu Sportowego. Do uzyskania licencji, niezbędna jest przynależność klubowa. Możesz przystąpić do naszego klubu - KKS Polonia Wrocław. Warunkiem przystąpienia do klubu jest czynne uczestnictwo w Mistrzostwach Dolnego Śląska. Wpisowe płatne jednorazowo wynosi 50 zł.
Procedura uzyskania licencji oraz inne ważne informacje: 
https://trackacademy.pl/strefa-zawodnika

Dla najszybszych Zawodników wyścigu, przewidziane są bardzo atrakcyjne i wysoce wartościowe nagrody. Więcej informacji wkrótce.

Procedura uzyskania licencji sportowej kategorii B

Nagrody oraz klasyfikacja generalna

Jeżeli jeździsz na pit bike to bezwzględnie załóż zlewki na paliwo, olej oraz płyn chłodniczy. Motocykl musi mieć założone opony sportowe lub wyścigowe. Lusterka wsteczne muszą być zdemontowane, a wszystkie transparentne elementy (lampy) muszą być zaklejone taśmą naprawczą. Na motocyklu nie mogą być założone żadne dodatkowe akcesoria takie jak torby i wystające elementy ozdobne. Kamerka sportowa nie może być zamontowana na kasku. Motocykl sportowy musi posiadać dolną osłonę zębatki tylnej (tzw. płetwa). Klamka hamulca i sprzęgła musi być zakończona fabryczną kulką, nie może być złamana. Oba hamulce muszą być sprawne. W przypadku wyścigu w deszczu, motocykl musi posiadać tylne światło w kolorze czerwonym.

Jakie warunki musi spełnić motocykl? Odprawa techniczna.

  • Pit-Bike

  • 250 ccm - 400 ccm

  • Supermoto

Aby zostać sklasyfikowanym, w klasie musi wystartować przynajmniej trzech zawodników.

Jakim motocyklem można uczestniczyć w wyścigu?

Udział w wyścigu wziąć może każdy, pod warunkiem spełnienia wymogów formalnych, zgodnie z Zasadami Rozgrywek Motocyklowych Wyścigów Torowych (Wyścigi motocyklowe | Polski Związek Motorowy (pzm.pl))
Aby wziąć udział z wyścigu nie trzeba posiadać licencji sportowej. Osoby biorące udział w wyścigu, które nie posiadają licencji sportowej, nie zostaną sklasyfikowane w klasyfikacji sezonu, zgodnie z Regulaminem Sportu Motocyklowego - Zasady Ogólne 2024. Wystąpią w wyścigu w roli Kandydata na Zawodnika lub Uczestnika Amatora (Hobby). Egzamin na licencję odbędzie się podczas I rundy na torze WallraV Race Center.

Wpisowe na wyścig opłacane jest w dniu wydarzenia na torze. Cena wpisowego wynosi 130 zł.

Koszty dodatkowe:
Ubezpieczenie przez Polski Związek Motorowy dla osób nieposiadających ważnej licencji sportowej (amator, uczestnik, kandydat i klasa hobby): 25 zł/dzień możliwe do zakupu podczas rejestracji w dniu wydarzenia.

Kto może wziąć udział  w wyścigu i jakie są koszty? Czy muszę posiadać licencję sportową?

Wyścig jest imprezą rangi okręgowej PZM i posiada akredytacje od Polskiego Związku Motorowego. Mistrzostwa Dolnego Śląska są zorganizowaną formą ścigania dla osób, które chcą wziąć udział w legalnym wyścigu, podnieść swoje umiejętności w sportowej jeździe motocyklem, przygotować się do zawodów wyższej rangi i doznać niesamowitych emocji. Organizatorem wyścigu jest Kolejowy Klub Sportowy Polonia Wrocław przy współpracy z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego.

Czym jest wyścig w randze Mistrzostw Dolnego Śląska?

Mistrzostwa Dolnego Śląska

Wyścigi Motocyklowe

Tory, na których rozegrają się wyścigi

Klasy, w których rozegrają się wyścigi

PitBike Rookie

Pitbike PRO

Ladies Cup

Motocykle typu PitBike o pojemności w przedziale 150-190 cm³ 4T lub 85-125 cm³ 2T. 190 4T i 125 2T z karą czasową Modyfikacje motocykla dozwolone. Możliwość jednorazowego startu bez licencji w celu zdania egzaminu. Minimalny wiek uczestnika 14 lat.

Motocykle typu PitBike o pojemności w przedziale 110-140 cm³ 4T lub 65 cm³ 2T. Modyfikacje motocykla dozwolone. Osoby bez licencji dopuszczone w podklasie Hobby. Minimalny wiek uczestnika 14 lat.

Motocykle supermoto o śr. felgi min. 16". Maksymalna dopuszczalna pojemność 450 cm³ 4T lub 300 cm³ 2T. Modyfikacje motocykla dozwolone. Możliwość jednorazowego startu bez licencji w celu zdania egzaminu. Minimalny wiek uczestnika 14 lat.

Motocykle sportowe o pojemności w przedziale  250-400 cm³ 4T (400 z karą czasową) lub 125 cm³ 2T. Klasa wyłącznie dla kobiet. Modyfikacje motocykla dozwolone. Osoby bez licencji dopuszczone w podklasie Hobby. Minimalny wiek uczestnika 14 lat.

Motocykle sportowe o pojemności w przedziale 251-325 cm³ 4T i 400 cm³ 4T z karą czasową. Modyfikacje motocykla dozwolone. Osoby bez licencji dopuszczone w podklasie Hobby. Minimalny wiek uczestnika 14 lat.

Motocykle sportowe. Maksymalna dopuszczalna pojemność 250 cm³ 4T lub 125 cm³ 2T. Modyfikacje motocykla dozwolone. Osoby bez licencji dopuszczone w podklasie Hobby. Minimalny wiek uczestnika 14 lat.

Superstock 250

Superstock 300

Supermoto PRO

PROFIL

GRUPA

Telefon: +48 791547691
Mail: kkspoloniawroclaw@szkolaenduro.pl
KKS Polonia Wrocław, Sekcja Motorowa
Numer konta: 
04 1090 2402 0000 0001 5335 4225

Telefon: +48 791547691
kontakt@trackacademy.pl
kkspoloniawroclaw@szkolaenduro.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone ©

Wspierają nas